back

Про суспільно-політичну ситуацію в Україні

20 грудня 2013

Проект

Від 2014року


Про суспільно-політичну ситуацію в Україні
 

Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні, Городнянська районна рада вирішила:

1. 1.Прийняти заяву депутатів Городнянської районної ради про суспільно-політичну ситуацію в Україні (додається).

2. Звернутися до Президента України Януковича В.Ф. та Прем'єр-міністра України Азарова М.Я. з вимогою подати у відставку.

3. Звернутися до членів Партії регіонів із закликом про вихід з партії.

4. Запропонувати представникам органів державної влади вилучити зі службових приміщень портрети Президента України Віктора Януковича.

5. Звернутися до батьків, дружин та дітей працівників силових структур з проханням застереження їх щодо недопущення неправомірних дій відносно своїх співвітчизників під час проведення мирних акцій протесту.

6. Звернутися до реакції міськрайонної газети «Новини Городнянщини» щодо об’єктивного, оперативного висвітлення подій та ситуації, яка склалася на території району та в Україні загалом.

7. Дане рішення оприлюднити в міськрайонній газеті «Новини Городнянщини» та розмістити на офіційному сайті Городнянської районної ради.            
Голова районної ради Г.Г.Примак

Пояснювальна записка

до проекту рішення районної ради «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні».

Події останнього місяця показали, що органи влади не здатні виконувати свої прямі обов'язки, спрямовані на захист життя, здоров'я, прав і свобод громадян .

Замість виконання своїх обов'язків органи правопорядку продовжують вчиняти злочини проти людей, яких мають захищати: кривавий розгін мирних демонстрантів в ніч на 30-те листопада на Майдані Незалежності, явне перевищення владних повноважень, садистське жорстоке побиття і/або затримання випадкових мирних учасників протесту, зокрема, журналістів перед Адміністрацією Президента 1-го грудня, продовження злочинних дій – спроба розгону і побиття мирних протестантів в ніч на 11-те грудня.

Жодний працівник міліції протягом майже місяця з моменту вчинення першого злочину не звільнений з лав МВС, нікого з працівників МВС не повідомлено про підозру у вчиненні даних злочинів. Все організоване та за всіма ознаками – злочинне угруповання МВС продовжує злочинну діяльність проти своїх громадян.

При цьому розслідування численних злочинів, вчинених по відношенню до активістів та організаторів мирних акцій протесту у період з 22 листопада 2013 року Міністерством внутрішніх справ фактично ігнорується. Спостерігається відмова від проведення всього комплексу слідчих дій та затягування розслідування справ у всіх без виключення провадженнях, відкритих за фактами нападів на активістів акцій протесту.

Так 22 листопада у Феодосії було здійснено напад на організатора місцевої протестної акції Сергія Мокренюка. За декілька днів в вечорі 27 листопада у Сімферополі йому ж було пошкоджено автомобіль.

25 листопада групою з декілька десятків невстановлених осіб було здійснено напад на наметове містечко прихильників євроінтеграції, встановлене у центрі Дніпропетровська. Ушкодження під час нападу отримав співорганізатор протестної акції Сергій Романенко та ще 6 мітингувальників. Працівники міліції, які були присутні під час інциденту не зробили нічого, щоб захистити потерпілих.

27 листопада у Києві було спалено автомобіль лідера руху "Спільна справа" Олександра Данилюка.

Уніч з 29 на 30 листопада у Івано-Франківську невідомими був жорстоко побитий співорганізатор місцевого Євромайдану Максим Кицюк, який отримав черепно-мозкову травму та множинні пошкодження ніг. Характер нападу свідчить про його політичне підґрунтя.

В вечорі 30 листопада у Тернополі невідомими був побитий місцевий громадський активісттВолодимир Ханас.

В вечорі 6 грудня у Луганську було підпалено автомобіль відомого адвоката та одного зі співорганізаторів місцевих акцій протесту Ігоря Чудовського.

В ніч на 16 грудня в Ужгороді було спалено автомобіль одного з організаторів місцевих акцій протесту Ярослава Шафаря.

20 грудня у Сімферополі було розгромлено автомобіль співкоординатора місцевих протестних акцій Сергія Ковальського. Ймовірно, напад на автомобіль було здійснено з застосуванням вогнепальної зброї.

21 грудня у місті Арциз Одеської області було спалено автомобіль активіста Євгена Буркута, яким він протягом місяця возив до Києва бажаючих взяти участь у акціях протесту.

22 грудня у Житомирі у під'їзді власного будинку невідомими було здійснено напад на голову місцевого осередку "Демократичного Альянсу" Дмитра Ткачука.

Раніше 23 та 28 листопада у Житомирі групою невстановлених осіб було двічі побито редактора газети "20 хвилин" Влад Пучич, а 15 грудня нападу піддався голова місцевого осередку ВО "Свобода" Віктор Брокарєв. Загалом у період з початку акцій протесту невідомими нападниками було пошкоджено 7 автомобілів, що належали місцевим активістам, які організовували та брали участь у мирних зібраннях.

У ніч з 23 на 24 грудня у Харкові було спалено автомобіль місцевого активіста "Євромайдану". Раніше, 13 грудня у Харкові невідомі підпалили ще один автомобіль, який організатори місцевих акцій протесту використовували для транспортування обладнання. А вночі 20 грудня було розгромлено приміщення харківського відділення об'єднання "Просвіта", де тимчасово розміщувався штаб місцевого "Євромайдану".

В вечорі 24 грудня у центрі Харкова невідомими здійснено збройний напад на місцевого активіста, співорганізатора протестних акцій Дмитра Пилипця, якому під час сутички було нанесено числені ножові поранення.

В ніч на 25 грудня у Борисполі невідомими з особливою жорстокістю побита відома журналістка та громадська активістка Тетяна Чорновол.

Жодний із цих злочинів не розкрито. Жодну особу не повідомлено про підозру. Динаміка розвитку подій свідчить, що безкарність нападників провокує все більш жорстокі злочини щодо громадянських та політичних активістів.

Сдід зазначити, що вказані факти є не побутовими злочинами, а, скоріш за все, спланованою стратегією, яку втілюють для досягнення "охолоджувального ефекту" для суспільної дискусії з питань оцінки політики чинної влади. Що, відповідно до стандартів Європейського Суду з Прав Людини, є грубим і неприпустимим порушенням свободи вираження поглядів та свободи мирних зібрань.

Відповідальність за скоєні злочини лежить на Президентові України, Урядові та правлячій Партії регіонів.            
Депутат Городнянської районної ради. А.М. Жадченко