back

Депутатський запит депутата районної ради О.І.Верхуші

08 жовтня 2013

Проект

Депутатський запит депутата районної ради О.І.Верхуші до голови районної державної адміністрації Головного лікаря районної центральної районної лікарні

У відповідності до статті 21 та 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від імені депутатів фракції «Батьківщина» в районній раді вношу на розгляд чергової, вісімнадцятої сесії районної ради депутатський запит з наступного. На шістнадцятій сесії районної ради, 20 червня 2013 року створений комунальний заклад «Городнянський районний центр первинної медико-сантарної допомоги.

Відповідно до пункту 1.3 статуту Городнянського районного центру первинної медико-сантарної допомоги який затверджений рішенням шістнадцятої сесії, дослівно – Центр заснований на базі відокремленої частини майна спільної комунальної власності територіальних громад міста та сіл Городянського району. Городянська районна рада, від імені територіальних громад, виконує функції власика, далі – Власник. Рішенням районної ради від 21 червня 2011 року «Про затвердження Переліків нерухомого майна і транспортних засобів спільної власності територіальних громад міста та сіл Городянського району», районна рада чітко закріпила на праві оперативного управління за відповідними балансоутримувачами в особі відділів та управлінь районної державної адміністрації майно спільної власності територіальних громад міста та сіл Городянського району (далі комунальне майно районної ради).

Згідно додатку № 1, пункт 1.3, цього рішення, такі об’єкти також закріплені за районною центральною лікарнею. В той же час, на сьогодні частина цього майна без рішення сесії районної ради, чомусь передається новій юридичній особі, новоствореному районному центру первинної медико-санітарної допомоги.

Таких повноважень як у районної державної адміністрації так і у головного лікаря центральної районної лікарні не має. Відповідно до частини 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» тільки районна рада від імені та в інтересах територіальних громад міста та сіл району відповідно до закону здійснює правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, в тому числі виконує усі майнові операції, може передавати об’єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати, купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження.

І ці всі дії згідно пункту 20 частини 1 статті 43 даного закону вирішуються виключно на пленарних засіданнях районної ради. З дотриманням вимог Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», питання про безоплатну передачу комунального майна Центру повинен вирішуватись виключно на пленарному засіданні сесії районної ради шляхом затвердження відповідної комісії з передачі майна та встановлення терміну передачі.

Враховуючи наведене, вимагаємо:

1. Всі незаконні дії посадових осіб районної державної адміністрації та центральної районної лікарні, що суперечать діючому законодавству щодо передачі майна спільної власності територіальних громад міста та сіл району новоствореному районному центру первинної медико-санітарної допомоги негайно припинити.

2. Питання щодо безоплатної передачі майна включити в порядок денний чергової сесії, на яку внести перелік відокремленої частини майна комунального майна, що є на балансі центральної районної лікарні для передачі його Центру та надати пропозиції щодо складу комісії з приймання-передачі майна.

Тому, звертаюсь до депутатів про підримку депутатського запиту.

01 листопада 2013 року

Депутат районної ради О.І.Верхуша