back

ЗВЕРНЕННЯ Городнянської районної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України про підтримку курсу на євроінтеграцію

08 жовтня 2013

Проект


ЗВЕРНЕННЯ

Городнянської районної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України про підтримку курсу на євроінтеграцію

Тисячолітня історія народу України збагачена звитяжною боротьбою за свободу, соборність, добробут та національно-культурне самовизначення. Впродовж 22-х років незалежності Україна прагнула долучитися до загальновизнаних цінностей європейського досвіду державного будівництва, організації правового громадянського суспільства та ефективної системи місцевого самоврядування.

Сьогодні наша держава стоїть на порозі нового етапу свого розвитку. Доленосним кроком на цьому шляху має бути підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом на Вільнюському саміті ЄС, який відбудеться у листопаді поточного року. Цей історичний акт слугуватиме підмурівком для подальшого плідного співробітництва між Україною та членами європейського співтовариства.

Для переважної більшості громадян України Угода про асоціацію є лише першим етапом готовності інтеграції України з ЄС. Адже Україна – це європейська держава. Українська культура – це інтегральна частина загальноєвропейської культури. За намагання зберегти власну європейську тотожність наш народ заплатив у ХХ столітті жахливу ціну життя мільйонів людей та майже поголовним знищенням національної еліти.

Ми, повноважні представники територіальних громад Городнянського району, підтримуємо дії Президента України, Уряду і Парламенту у роботі над виконанням усіх вимог ЄС щодо України і просимо бути відповідальними у справі європейського майбутнього України, проявити наполегливість і мудрість на заключному етапі підготовки до підписання Угоди про асоціацію, виконавши усі необхідні для цього умови, включаючи звільнення Тимошенко Ю. В.

Ми переконані, що набуття членства в Європейському Союзі стане потужним стимулом для проведення модернізаційних перетворень в Україні та покращення якості життя громадян. У цьому історичному моменті будемо сповнені надій на краще майбутнє України і всього українського народу!

Звернення підтримане депутатами районної ради 12 листопада 2013 року на 18-й сесії районної ради VI скликання

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Після п’яти років переговорного процессу Україна та ЄС упритул підійшли до укладання наймасштабнішого й найамбітнішого двостороннього документа за всю Історію двосторонніх відносин – Угоди про асоціацію .

Угоди про асоціацію є найбільш просунутим видом міжнародних угод, які ЄС може укладати з третіми країнами, – країнами, з якими ЄС готовий розвивати міцні тривалі союзницькі відносини, що ґрунтуються на взаємній довірі та повазі до Спільних цінностей.

Після офіційного підписання УА, з початком набуття чинності її «економічних» розділів, Угода могла б стати дороговказом суспільно-важливих реформ, забезпечуючи незворотність європейської інтеграції України, підтверджуючи остаточний вибір на користь європейської моделі суспільного та економічного розвитку.

Однак політичні ризики, що виникли внаслідок ерозії демократії в Україні, політично вмотивованого судочинства, ставлять результати переговорного процесу та подальші кроки під сумнів. Кілька країн членів ЄС вже оголосили про намір заблокувати УА у випадку, якщо проблеми із дотриманням базових принципів верховенства права в Україні не будуть усунені.

Нині важливо осмислити зміст Угоди з тим, щоб оцінити масштаб можливих втрат для майбутнього України, якщо Угоду про асоціацію з ЄС буде заблоковано на тривалий термін.

Ми, повноважні представники територіальних громад Городнянського району, не можемо стояти осторонь цього процесу і повинні публічно підтримати дії Президента України, Уряду і Парламенту у роботі над виконанням усіх вимог ЄС щодо України і просити представників законодавчих і виконавчих органів державної влади бути відповідальними у справі європейського майбутнього України, проявити наполегливість і мудрість на заключному етапі підготовки до підписання угоди про асоціацію. Виконати усі необхідні для цього умови, включаючи звільнення Тимошенко Ю.В.

Набуття членства в Європейському Союзі стане потужним стимулом для проведення модернізаційних перетворень в Україні та покращення якості життя громадян. У цьому історичному моменті будемо сповнені надій на краще майбутнє України і всього українського народу!

Тому, мною вноситься пропозиція про прийняття Звернення Городнянської районної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України про підтримку курсу на євроінтеграцію.

Депутат Городнянської районної ради Верхуша П. І.