back

Про використання Прапора Європи в Городнянському районі

08 жовтня 2013

Проект

Від 12 листопада 2013року


Про використання Прапора

Європи в Городнянському районі

З метою забезпечення підтримки населенням України євроінтеграційного курсу, як одного з пріоритетів внутрішньої і зовнішньої політики України, відповідно до статті 11 Закону України «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики України», керуючись статтями 43, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1.Запровадити практику використання Прапора Європи під час державних свят та проведення урочистих заходів на території Городнянського району.

2.Рекомендувати головам сіл та міста, керівникам підприємств, установ та організацій району, вивішувати Прапор Європи поряд з Державним Прапором у дні свят, визначених у додатку до цього рішення, та під час проведення міжнародних заходів.

3.Головному редактору газети «Новини Городнянщини» Якубенку Л.М. довести дане рішення до відома жителів району шляхом оприлюднення у міськрайонній газеті.

4.Організацію виконання цього рішення покласти на заступника голови районної ради Демченка М.М.            
Голова районної ради Г.Г.Примак

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення «Про використання прапора Європи

в Городнянському районі»

Прапор Європи (англ. Flag of Europe) – символ Ради Європи та Європейського Союзу, що являє собою синє полотнище з 12 жовтими зірками, які утворюють коло посередині.

Історія створення прапора Європи починається у 1955 році. Тоді організація з ширшим представництвом – Рада Європи, яка була заснована десятьма країнами на кілька років раніше (5 травня 1949 р.) з метою захисту прав людини та пропагування європейської культури, підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято варіант прапора – синє поле з дванадцятьма жовтими зірками в центрі, розміщеними по колу. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації (станом на 01.01.2013р. 47 країн-учасниць) і є незмінним. В різних традиціях „12” є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символ єдності. Так народився європейський прапор, який являє собою ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, що символізує довершеність, повноту та єдність.

На початку 80-х років Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти цей прапор і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Всі європейські інституції використовують його з 1986 року. Пізніше прапор, який доти був символом Ради Європи, став також офіційною емблемою Європейського Союзу.