back

Про ефективність використання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району

20 вересня 2017

Проект рішення

2017 року
м.Городня
Про ефективність використання майна
спільної власності територіальних громад
міста та сіл Городнянського району

Розглянувши інформацію районної державної адміністрації та виконавчого апарату районної ради про ефективність використання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», районна рада вирішила:

1.Інформацію районної державної адміністрації та виконавчого апарату районної ради про ефективність використання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району взяти до відома.

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності.

           
Голова районної ради О.М.Левченко

Інформація про ефективність використання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району управління якими делеговано райдержадміністрації

На балансі відділу освіти перебуває 31 комплекс господарських будівель, балансова вартість яких становить 32,49 млн. грн., залишкова балансова вартість 16,55 млн. грн., знос 15,93 млн. грн.

Більшість будівель та споруд потребують реконструкції та поточного ремонту.

На балансі відділу освіти перебуває 49 споруд, які на даний період незадіяні та не використовуються, 24 з яких пропонуються до відчуження (3 с. Хотівля, 2 с. Солонівка, 4 с. Володимирівка, 2 с. Ваганичі, 5 с. Конотоп, 1 с. Тупичів, 5 с. Пекурівка, 2 с. Андріївка);

На даний час дві будівлі колишньої Ваганицької ЗОШ здаються в оренду, на них відділом освіти виготовлена технічна документація, для подальшого їх відчуження за аукціоном. При наявності генерального плану села планується здійснити відчуження.

На 15 незадіяних будівель є дозвіл на списання (3 с. Хотівля, 1 с. Невкля, 3 с. Перепис, 1 с. Дроздовиця, 1 с. Сеньківка, 1 с. Моложава, 3 м. Городня вул. Волковича, 2 с. Ваганичі.);

4 об'єкти планується використовувати для власних потреб шкіл, а саме:

- приміщення майстерні Городнянської ЗОШ № 2;

- будівля школи В.Дирчинської ЗОШ І – ІІ ст.;

- паркан металевий В.Дирчинської ЗОШ І – ІІ ст.;

- сарай господарчий В.Дирчинської ЗОШ І – ІІ ст.

На даний час відділом освіти Городнянської РДА укладено 17 діючих договорів оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району, згідно яких орендарями виступають:

СПД Єрохіна В.М., ФОП Олійник А.С., ФОП Ткач Ю.М., ФОП Веремієнко С.Л., ПАТ «Укртелеком» Чернігівська філія, Свято-Покровська парафія Чернігівської єпархії, ГО Чернігівська міська федерація боксу, Дроздовицька сільська рада, Бурівська сільська рада, Деревинська сільська рада, В.-Лиственська сільська рада, Смичинська сільська рада, Мощенська сільська рада, Івашківська сільська рада, Андріївська сільська рада, Переписька сільська рада.

Від оренди об’єктів комунальної власності за перше півріччя 2017 рік на рахунок відділу освіти надійшло коштів в сумі 12,4 тис. грн., які згідно Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району використовувались на придбання будівельних матеріалів, канцтоварів та запчастин.

На даний час виготовлена технічна документація та державні акти на постійне користування землею в наступних закладах району: Городянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Городянська районна гімназія, Хоробицька ЗОШ І-ІІІ ст., Вихвостівська ЗОШ І-ІІІ ст., Тупичівська ЗОШ І-ІІІ ст. Планується розпочати виготовлення документації на постійне користування землею по Бутівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Смичинської ЗОШ І-ІІІ ст.

До базових шкіл району належать: Бутівська ЗОШ І-ІІІ ст., Городянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Смичинська ЗОШ І-ІІІ ст., Тупичівська ЗОШ І-ІІІ ст., Хоробицька ЗОШ І-ІІІ ст. та Городянська районна гімназія.

Відділом освіти Городнянської РДА ведеться робота щодо зміцнення навчальноматеріальної бази навчальних закладів району, підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період:

1. придбано витяжну трубу для Ільмівської ЗОШ І – ІІІ ст. найближчим часом планується установка;

2. придбано витяжну трубу для ДЮСШ найближчим часом планується заміна фундаменту під витяжну трубу та установка труби;

3. планується реконструкція фундаменту під витяжну трубу в Івашківській ЗОШ І – ІІІ ст.;

4. планується заміна твердопаливного котла в СЮТ на новий енергозберігаючий;

5. в Городнянській ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 розпочато реконструкцію даху;

6. найближчим часом планується ремонт внутрішніх туалетів в Городнянській районній гімназії.

В будівлі Городнянської ЦРЛ за адресою: м. Городня, вул. Чернігівська, 26 всі приміщення використовуються за цільовим призначенням. 357,32 м² площі передані в платне користування на підставі орендних відносин, окрім того РКЗ «Городнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» орендуються 3 бокси гаражу площею 56,7 м² .

Комплекс не жилих приміщень за адресою: м. Городня, вул. Лісова, 2 б. не використовується після перенесення стаціонару до приміщення за адресою: м. Городня, вул. Чернігівська, 26, окрім будинків під інфекцію, харчоблоку та моргу. З метою ефективного використання комунального майна опрацьовуються можливості оренди, продажу, передачі в іншу комунальну або державну власність чи реконструкції майна зі зміною цільового призначення.

У службовому житлі за адресою: м. Городня, вул. Свєточева, 12, особи не проживають, будинок обслуговується лікарнею та здійснюється відбір лікарів які мають першочергове право та виявили бажання на проживання у ньому.

З квартири за адресою: м. Городня, вул. Волковича, 49 В,кв. 10 з 06.09.2017 року вибув наймач та втратив право користування вказаним житлом. Тому буде заключний договір найму з іншими особами, що мають першочергове або позачергове право на отримання житлового приміщення.

Недобудований будинок за адресою: м. Городня, вул. Садова, 12 планується добудувати та ввести в експлуатацію з подальшим присвоєнням статусу службового житла. На сьогоднішній день оформлена земельна документація та здійснюється технічна інвентаризація недобуду Городнянським БТІ.

Нежитловий будинок за адресою: м. Городня, вул. Чернігівська, 24 а, площею 54 м² переданий в оренду до листопада 2017 року. Городнянською ЦРЛ подано проект рішення на чергову сесію районної ради про включення зазначеного майна до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району, що підлягають відчуженню шляхом продажу на аукціоні у 2017 році, на який є попит з боку потенційних учасників аукціону.

На балансі Городнянського Центру первинної медико-санітарної допомоги знаходяться 30 об’єктів комунальної власності, залишкова балансова вартість яких становить 665,9 тис.грн..

На проведення ремонтних робіт у 2017 році використано 16,0 тис. грн.

В приміщенні В.Лиственського ФП зроблено ремонт підлоги, а саме: покладено лінолеум. Загальна суму ремонту – 1,5 тис. грн.. У ФП с. Полісся замінено підлогу. Загальна сума ремонту складає 2,0 тис. грн.. У ФП с. Смичин пофарбували підлогу та побілили стелю. Загальна сума ремонту 0,5тис.грн. У Дроздовицькому ФП відремонтовано коньок на даху, замінили вікна, поклали лінолеум та зробили поточний ремонт приміщення. Загальна сума ремонту складає 6,0тис. грн.. На ФАП с. В.Городня відремонтували огорожу та зробили ремонт порогу. Загальна сума – 0,5тис. грн.. У ФП с.Пекурівка зроблено ремонт порога та перил на суму 1,5тис.грн. У Мощенському ФП зроблено перегородку, відремонтовано веранду, налагоджено покрівлю. Було пофарбовано підлогу. Загальна сума ремонту складає 4,0тис.грн.

У 2017 році Центром ПМСД планується провести ремонтні роботи на суму 4,0 тис. грн., зокрема поточний ремонт Тупичівської СЛА (2,3 тис.грн.), ремонт фундаменту у Лемешівському ФП (0,2 тис.грн..), поточний ремонт приміщення у Хотівлянському ФП (0,5 тис. грн.). Провести ремонт груби, у Сеньківському ФП (1,0 тис.грн.). Дібрівненський ФАП планується перевести в інше приміщення.

До об’єктів спільної комунальної власності, що перебувають на балансі відділу культури і туризму райдержадміністрації належить будівля районного будинку культури, танцювальний майданчик, будівля «Комунального закладу Городнянська школа мистецтв ім.Лідії Кондрашевської», приміщення Городнянського історико-краєзнавчого музею. Залишкова балансова вартість цих об’єктів становить 3,4 млн.грн.

Серед цих об’єктів ремонту та реконструкції потребує будівля районного будинку культури, будівля «Комунального закладу Городнянська школа мистецтв ім.Лідії Кондрашевської», будівля музею.

Усі об’єкти використовуються повністю, пустуючих приміщень немає. З початку року укладено 7 договорів оренди, зокрема орендарями є: ТОВ Астеліт, ЗАТ Київстар, управління юстиції (РАЦТ), релігійна громада «Об’єднання царства божого», громадська організація «Городнянський Святомиколаївський полк», ФОП Нестеренко, ТОВ Чернігівтрансавто.

З початку року (станом на 01.09.2017 року) на рахунок відділу культури та туризму перераховано орендну плату в сумі 115,8 тис. грн. Протягом 2016 року від оренди майна отримано 166,4 тис.грн. Оплата за орендоване майно здійснюється згідно методики затвердженої районною радою. У поточному році ведуться ремонтні роботи у туалеті підвального приміщення та другого поверху районного будинку культури, реекспозиція історико-краєзнавчого музею.

Для відділу культури та туризму проблемним є питання виготовлення державного акту, що посвідчує право постійного користування землею на історико-краєзнавчий музей та танцювальний майданчик.

Планується до кінця 2017 року виготовити документацію на користування землею історико-краєзнавчогог музею.

На балансі Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації, перебуває адміністративне приміщення, будівля гаражу, та альтанка. Залишкова балансова вартість цих об’єктів становить 0,7 тис.грн. Будівлі постійно підтримуються у належному стані . У поточному 2017 році проведено косметичний ремонт адмінбудівлі на суму 1,3 тис. грн.., (пофарбовано вхідні та кімнатні двері , підлогу, зроблений ремонт ганку).

Залишкова балансова вартість пунктів пропуску с. Ільмівка становить 7,8 тис. грн.. с. Деревини 8,5 тис. грн.. Дані об’єкти перебувають у користуванні прикордонного загону.

Рішенням сесії районної ради від 21 червня 2011 р «Про затвердження Переліку нерухомого майна і транспортних засобів спільної власності територіальних громад міста та сіл Городнянського району» райдержадміністрації делеговано повноваження по управлінню нерухомим майном КУ «Трудовий архів Городнянської районної ради». На балансі установи перебуває частина будівлі загальною площею 85,4 м2. Балансова вартість якої становить 25,8 тис. грн.. Будівля введена в експлуатацію у 1978 році. Приміщення потребує косметичного ремонту, окремого входу до приміщення, встановлення грат на вікна, системи водо та газопостачання. У поточному році зроблено стилаж протяжністю 72 пог. м.

Приміщення в оренду не здається.

Довідку підготовлено відділом економіки райдержадміністрації