back

Про звіт начальника відділу освіти районної державної адміністрації про здійснення делегованих районною радою повноважень в частині реалізації державної політики на території району по забезпеченню розвитку усіх видів освіти

29 червня 2017

Проект

2017 року
м.Городня
Про звіт начальника відділу освіти
районної державної адміністрації про здійснення
делегованих районною радою повноважень
в частині реалізації державної політики на
території району по забезпеченню розвитку
усіх видів освіти

Розглянувши звіт начальника відділу освіти райдержадміністрації Гриценка Ю.М. про здійснення ним делегованих районною радою повноважень в частині реалізації державної політики на території району по забезпеченню розвитку усіх видів освіти, керуючись пунктом 28 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

звіт начальника відділу освіти районної державної адміністрації Гриценка Ю.М. взяти до відома.

           
Голова районної ради О.М.Левченко

Звіт начальника відділу освітиГороднянської РДА про всі види овіти району

Станом на 26.06.2017 року у районі функціонують навчальні заклади: гімназія, 20 загальноосвітніх, 4 позашкільних, 15 дошкільних навчальних закладів. Також у районі функціонують комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради, комунальний заклад «Городнянський реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради. У системі освіти працюють МНВК, ДЮСШ, ЦДЮТ, СЮТ, Тупичівський підлітковий клуб «Сучасник». У районі визначено 1 освітній округ Городнянський та 5 опорних шкіл: Городнянська районна гімназія, Городнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Смичинська ЗОШ І-ІІІ ст., Тупичівська ЗОШ І-ІІІ ст., Хоробицька ЗОШ І-ІІІ ст.

У ЗНЗ району в 2016-2017 навчальному році навчалось 2458 учнів (зі школами-інтернатами – 2650). Середня наповнюваність класів становить 14,5 учнів, у тому числі по селу 10,5 учнів. У навчальних закладах району навчається 32 дітей-інвалідів з особливими освітніми потребами, 6 дітей охоплено дошкільним навчанням, 3 учням з порушенням ПФР організовано індивідуальне навчання. Для трьох дітей з порушенням опорно-рухового апарату введено інклюзивне навчання на базі Городнянської районної гімназії та Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, здійснюється супровід асистентом вчителя, практичним психологом, реабілітологом. Для двох дітей дошкільного віку з тяжкими порушеннями мовлення організовано інклюзивне навчання на базі Городнянського ДНЗ№ 4.

З метою подальшого впровадження диференціації та індивідуалізації навчання, розвитку здібностей, природних обдарувань і нахилів школярів у ЗНЗ району профільним навчанням охоплено 324 учні 10-11 класів (78 %). Це класи української філології, інформаційно-технологічний, історичний, математичний, біотехнологічний та технологічний профіль. Курси за вибором читаються у 12 школах (71 клас).

Важливим кроком у підвищенні якості освіти є інформатизація. У навчальних закладах Городнянського району налічується 390 одиниць комп’ютерної техніки, 250 з яких є морально застарілим обладнанням, а також 51 не підлягають ремонту. У 2016 році придбані навчально-комп’ютерні комплекси: Городнянська районна гімназія (1+10), Городнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.(1+10),(1+13). Для Городнянської районної гімназії придбано мультимедійний проектор, для Городнянської ЗОШ І ст. проектор і ноутбук. До Городняської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 придбано 3 ноутбуки 4 проектори, 2 персональні комп»ютери, проекційни переносний екран, 2 ЖК телевізори. Для Переписької ЗОШ І-ІІІ ст. придбано принтер. Кількість учнів на 1 ПК в Городнянському районі становить 7,5 учнів. За рахунок цільової субвенції із державного бюджету закуплено 3 кабінети для Городнянської районної гімназії загальною вартістю 860 тис. грн.

До мережі Інтернет в Городнянському районі всі загальноосвітні навчальні заклади підключені. В частині закладів Городнянського району уже створені сайти навчального призначення та електронні пошти.

Станом на 30.05.2017 року у районі функціонує 15 дошкільних навчальних закладів, якими охоплено 651 дітей, що становить 53,5 %. В сільській місцевості охоплення дошкільною освітою на сьогоднішній день складає 33,3%. Всіма формами дошкільної освіти дітей від 3-х до 6-ти років охоплено 656, що складає 88,5 %. З них: у ДНЗ – 519 дітей, дошкільній групі «Сонечко» при ЦДЮТ – 46 дітей, підготовчих групах при ЗНЗ - 31 дітей, соціально-педагогічний патронат – 42 дітей, дошкільній групі обласної школи-інтернат - 18.

У 2016-2017 навчальному році у позашкільних навчальних закладах району працювали 72 гуртки, якими було охоплено 1414 учнів . Із них:

- СЮТ – 27 гуртків, 363 учнів (на базі сільських шкіл працює 6 гуртків – 81 учнів);

- ДЮСШ – 11 гуртків, 280 учнів (на базі сільських шкіл працює 1 гуртки – 16 учні);

- ЦДЮТ – 24 гуртки, 603 учні (на базі сільських шкіл працює 8 гуртків – 122 учні).

- Тупичівський підлітковий клуб «Сучасник» - 10 гуртків, 168 учнів.

Протягом квітня 2017 року були проведені шкільні етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 06-07 травня 2017 року проходив районний етап гри «Сокіл» («Джура») у формі таборування. У змаганнях взяли участь 6 роїв: «Молодь України» (Городнянська районна гімназія), «Богдан Хмельницький» (Городнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2), «Козацька родина» (Бутівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Північні соколи» (Смичинська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Січ» (Тупичівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Хоробицька Січ» (Хоробицька ЗОШ І-ІІІ ст.).

Переможцем районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») став рій «Січ» Тупичівської ЗОШ І-ІІІ ст. , який брав участь в обласному етапі гри та посів 8 загальнокомандне місце (загальна кількість команд - 33).

Головною метою діяльності методкабінету у 2016-2017 навчальному році було навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу в дошкільних закладах освіти, загальноосвітніх установах, закладі нового типу, позашкіллі, підвищення професійної кваліфікації педагогічних і керівних кадрів навчальних закладів району, організація удосконалення їхньої професійної майстерності, навчально-методичної і науково-дослідницької роботи.

У 2016-2017 навчальному році учні та вчителі району взяли активну участь у різноманітних конкурсах, турнірах.

Організовано пройшов районний етап конкурсу «Учитель року-2016», у якому взяли участь: Бугаєвська Т.В., учитель початкових класів Городнянської ЗОШ І ст., Захарченко І.О., учитель початкових класів Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Іващенко А.Г., учитель біології Городнянської районної гімназії, Дуда Л.М., учитель біології Бутівської ЗОШ І-ІІІ ст., Желдак О.М., учитель інформатики Городнянської районної гімназії.

Переможцями районного етапу стали: Бугаєвська Т.В., Іващенко А.Г. і Желдак О.М. Вони представляли наш район у відбірковому етапі ІІ туру конкурсу «Учитель року-2017».

На ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт було представлено 5 науково-дослідницьких робіт, дві з яких відзначені дипломами ІІІ ступеня.

У районі склалась система роботи з обдарованою учнівською молоддю:

- систематично проводяться семінари-практикуми для вчителів з питань підготовки учнів до олімпіад;

- вирішуються питання щодо морального і матеріального заохочення педагогічних працівників, учні яких стали переможцями ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;

- запроваджені стипендії райдержадміністрації учням-переможцям ІІІ-ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів;

- щорічно проводиться Свято вшанування переможців олімпіад, конкурсів «Гімн обдарованості». У цьому році таке свято пройшло 26 травня.

Тому два останні роки підряд учнівська команда району за підсумками участі у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів знаходиться на І місці серед сільських районів і на 4 місці в області після міст Чернігів, Прилуки, Ніжин. У 2016-2017 навчальному році переможцями обласних олімпіад визначено 25 учасників , які вибороли 25 дипломів. Із них: дипломів І ступеня – 2, дипломів ІІ ступеня – 10, дипломів ІІІ ступеня – 13.

Вихованці позашкільних навчальних закладів району стали активними учасниками міських, районних, обласних, всеукраїнських конкурсів, фестивалів, змагань, акцій.

Також були проведені наступні районні змагання серед ЗНЗ:

- першість району з настільного тенісу серед школярів;

- змагання з волейболу серед учнів шкіл;

- змагання із міні-футболу серед школярів.

Усі проведені методичні заходи широко висвітлювались на сайтах РДА та в районній газеті «Новини Городнянщини».

Згідно обласної програми «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки один автобус було придбано за кошти обласного бюджету(1397,0 тис. грн.) і два автобуси (передбачено спів фінансування - 57% (держ. бюджет – 1592,6 тис. грн.) і 43 % (район. бюджет – 1201,4 тис грн.).

Відділом освіти, педколективами спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вжито заходів щодо зміцнення та підготовки матеріально-технічної бази закладів освіти до роботи у 2016-2017 навчальному році.

З метою підготовки та забезпечення господарського комплексу навчальних закладів та установ освіти району за 2017 рік відділом освіти Городнянської РДА проведені наступні заходи:

- ведеться підготовка до проведення запланованих поточних ремонтів в навчальних закладах району;

- проведено заміри опору ізоляції, виготовлено та узгоджено проектну документацію та проведено обробку вогнезахисним матеріалом дерев’яних конструкцій горища будівлі спального корпусу СДЗОВ «Полісяночка»;

-проведено ремонти електричних вводів в Лемішівській та Автуницькій школах;

- відремонтовано електроплиту в Лемешівській школі;

- придбано насосну станцію для водяної скважини та проложена водотраса для столової Тупичівської ЗОШ;

- відремонтовано електроводонагрівач та духову шафу в Городнянській районній гімназії;

- відремонтовано два електроводонагрівача в Городнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

- закуплено мусорні баки для сміття для ЦДЮТ та Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

-проведено гідроочищення та ремонт каналізації в Городнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

- відремонтовано систему опалення в Бутівській ЗОШ;

- постійно проводяться заходи за участю органів місцевого самоврядування, органів управління освітою та представників ДСНС у Чернігівській області, а саме комісійні перевірки у навчальних закладах району щодо дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки;

В навчальні заклади району з початку року завезено 70 т вугілля, 450 м куб паливних дров, 200 т торфобрикету, 42 т паливного брикету з відходів деревини, що становить 52% від запланованого.

Заплановано до нового навчального року на 2017 рік:

- заміна витяжних труб для котелень ДЮСШ та Ільмівській ЗОШ;

- перевірка систем опалення, котелень, закупівля необхідного обладнання;

- розробка проектно-кошторисної документації для переобладнання газових котелень на твердопаливні із застосуванням енергоефективних джерел теплопостачання – Вихвостівськ а В.Лиственська ЗОШ;

- поточний ремонт теплотрас у Вихвостівській та В.Лиственській ЗОШ;

- капітальний ремонт Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (вікна, відливи, дах).

- заплановано проектування та виконання робіт по облаштуванню системи водовідведення в Городнянській ЗОШ № 2 та Городнянській районій гімназії ;

- заміна котла в котельні на станції юних техників.

Основними проблемними питаннями в освіті залишаються:

Малокомплектні школи та їх оптимізація. В 2016-2017 навчальному році на території Городнянського району налічується 15 малокомплектних шкіл, в попередньому навчальному році таких шкіл було - 18. В 2016 році було закрито Володимирівську ЗОШ І-ІІІ ст. та Конотопську ЗОШ І-ІІ ст., а також реорганізовано Дроздовицька ЗОШ І-ІІІ ст. у Дроздовицька ЗОШ І-ІІ ст. і Макишинська ЗОШ І-ІІІ ст. у Макишинська ЗОШ І ст. Вартість одного учня в районі складає 14061,18 грн., а в окремих школах 27363,74 грн. (Переписка ЗОШ І-ІІІ ст.), 26646,77 грн.(Ільмівська ЗОШ І-ІІ ст.). В той же час у міських школах вартість одного учня складає 9013,42 грн. (Городнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2), 11083,73 грн. (Городнянська районна гімназія.)

Відділом освіти проводиться і буде проводитись оптимізація мережі навчальних закладів відповідно до перспективного плану роботи.

У 2017 році передбачено передбачено переведення газових котелень навчальних закладів на альтернативне паливо (Великолиственська ЗОШ І-ІІ ст., Вихвостівська ЗОШ І-ІІ ст.). Встановлення блочно-модульної котельні у Хоробицькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Використано коштів державного фонду регіонального розвитку (передбачено співфінансування – 90%(держ. бюджет – 872,692 тис. грн..) і 10%(район. Бюджет – 91,143 тис. грн.) – 963835,75 грн., з них:

-Реконструкція котельні Тупичівської ЗОШ І-ІІІ ст. з застосуванням енергоефективного джерела теплопостачання» - 935609,75 грн. ;

- витрати на виконання авторського нагляду – 10000,00 грн.;

- витрати на технічний нагляд за будівництвом - 18226,00 грн.

Залишок не використаних коштів державного бюджету - 1116,25 грн.

Використано субвенції на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій (відповідно Постанови КМУ №395 від 24.06.2016р.) (передбачено співфінансування – 97% (субв.- 402,0 тис. грн.) і 3%(район. Бюджет – 18,789 тис грн.) – 420789,60 грн., з них:

- Комп’ютерний клас для Городнянської ЗОШ І ст. – 80080,00 грн.;

- Проектори для Городнянської районної гімназії – 15000,00 грн.;

- Комплект меблів (столешниця на парту і сидячка з спинкою) для Городнянської ЗОШ І ст. – 7197,72 грн.;

- Ноутбук для Городнянської ЗОШ І ст. – 6500,00 грн.;

- Телевізори для Городнянської ЗОШ №2 - 27299,00 грн.;

- Проекційний екран та 4 комп’ютери для Городнянської ЗОШ № 2 – 31300,00 грн.;

- Ноутбуки для Городнянської ЗОШ №2 – 33500,00 грн.;

- Проектори для Городнянської ЗОШ №2 - 33182,88 грн.;

- Комплект меблів (столешниця на парту і сидячка з спинкою) для Городнянської ЗОШ № 2 – 6480,00 грн.;

- Ринг боксерський, комплект боксерських мішків та груш для Городнянської ДЮСШ – 103000,00 грн.;

- Комплект мультимедійного обладнання для Городнянської ЗОШ І ст. – 77250,00 грн.

Начальник відділу освіти Ю. М. Гриценко