back

Про ліквідацію та реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів району у 2016 році

09 червня 2016

Проект


__________ 2016 року
м.Городня

Про ліквідацію та реорганізацію
загальноосвітніх навчальних
закладів району у 2016 році

Керуючись ст. 11 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 4 р. ІІ Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та внесеними змінами до нього від 26.12.2015 року, розглянувши подання Городнянської районної державної адміністрації, районна рада вирішила:

1.Ліквідувати Конотопську ЗОШ І-ІІ ст., Володимирівську ЗОШ І-ІІІ ст. з 31 серпня 2016 року.

2.Реорганізувати Дроздовицьку ЗОШ І-ІІІ ст. в Дроздовицьку ЗОШ І ст. з 31 серпня 2016 року.

3.За умови наявності станом на 01 вересня 2016 року менше 25 учнів ліквідувати Ільмівську ЗОШ І-ІІ ст. та Макишинську ЗОШ І-ІІІ ст. з 01 вересня 2016 року.

4.Городнянській районній державній адміністрації провести процедуру ліквідації та реорганізації зазначених загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до чинного законодавства.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, гуманітарної сфери, сім’ї та молоді.

           
Голова районної ради О.М.Левченко

П О Я С Н Ю В А Л Ь Н А З А П И С К А до проекту рішення районної ради «Про ліквідацію та реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів району у 2016 році»

У 2016 році планом оптимізації мережі закладів освіти Городнянського району передбачено закриття 2 навчальних закладів: Конотопської ЗОШ І-ІІ ст., Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ст., та реорганізація Дроздовицької ЗОШ І-ІІІ ст. у Дроздовицьку ЗОШ І ст.. Відповідно до ст. 11 Закону України «Про загальну середню освіту», реорганізація та ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради, державної і приватної форми власності – за рішенням засновника (засновників)». Отже питання закриття вищезазначених навчальних закладів комунальної форми власності відноситься до повноважень районної ради. Згідно п. 4 р. ІІ Закону України від 24.12.2015 року та внесеними змінами від 26.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» встановлено, «що з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб, за рахунок освітньої субвенції не здійснюється». До даної категорії навчальних закладів належать Ільмівська ЗОШ І-ІІ ст. (попередня кількість учнів – 22), Макишинська ЗОШ І-ІІІ ст. (попередня кількість учнів – 19). Утримання даних закладів покладається на місцеві органи, що фінансово неможливо.

Конотопська ЗОШ І-ІІ ст. (29 учнів: з 10 випускників і в наборі до 1 класу 0 учнів), Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст. (17 учнів), Ільмівська ЗОШ І-ІІ ст. (25 учнів), Макишинська ЗОШ І-ІІІ ст. (25 учнів, з них 7 випускників, 1 учень в наборі до 1 класу) є малокомплектними школами. Вартість навчання одного учня становить Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 34143,49 грн., Конотопська ЗОШ І-ІІ ст. І-ІІ ст. – 22003,82 грн., Ільмівська ЗОШ І-ІІ ст. – 26646,77 грн., Макишинська ЗОШ І-ІІІ ст.. – 26613,53 що значно перевищує середньо районний показник – 14061,18 грн. та загальнодержавну норму – 8898,47 грн. за 2015 рік. Дороговартісне утримання зазначених шкіл обтяжливе для районного бюджету.

Окремої уваги потребує реорганізація Дроздовицької ЗОШ І-ІІІ ст. (33 учні: з них 10 випускників та 5 першокласників в наборі) в Дроздовицьку ЗОШ І ст.. Сьогодні до Городнянської районної гімназії підвозиться 6 учнів з с. Дроздовиця і є бажаючі ще. Враховуючи побажання батьків, вирішено подовжити маршрут та забезпечити підвіз учнів з Дроздовиці до м. Городня. Це призведе до зменшення учнівського контингенту Дроздовицької ЗОШ І-ІІІ ст..

З метою соціального захисту працівників навчальних закладів, які передбачено закрити у 2015 році, відділом освіти заплановані заходи по працевлаштування педагогів з 1 вересня 2015 року у закладах освіти району. Для продовження навчання передбачено підвіз школярів до найближчих базових шкіл: Дроздовиця до Городнянської районної гімназії, Володимирівка, Ільмівка до Хоробицької ЗОШ І-ІІІ ст., Конотоп, Макишин до Смичинської ЗОШ І-ІІІ ст..

Враховуючи вищезазначене вважаємо питання закриття та ліквідації Конотопської ЗОШ І-ІІ ст., Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ільмівської ЗОШ І-ІІ ст., Макишинської ЗОШ І-ІІІ ст. та реорганізація Дроздовицької ЗОШ І-ІІІ ст. в Дроздовицьку ЗОШ І ст. є актуальним та таким, що потребує термінового вирішення.

Начальник відділу освіти Ю. М. Гриценко