Наталія Петрівна Калюжна
Назад
НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА КАЛЮЖНА
Майстер народного мистецтва (29 січня 2002 року). Народилася 6 вересня 1976 року в м. Городня в сім'ї службовців. Інвалід ІІ групи з дитинства. Закінчила середню школу з надомною формою навчання. Зараз працює керівником гуртка вишивання в обласній школі-інтернат для дітей-сиріт.
Наталія Петрівна своє покликання у житті визначила не відразу. З раннього дитинства і впродовж всього життя величезний світ обмежувався для неї маминою тривогою та турботою, білими халатами лікарів, запахами ліків та маленькими радощами у колі своєї сім'ї.
В 16-17 років все змінилось. Чорно-білі кольори Наталчиного світу засяяли яскравими барвами. Все почалось з тієї подушечки, яку подарувала їй сусідка. Вона вирішила навчитись теж гарно вишивати. За чотири роки вона пройшла шлях від своєї першої вишитої подушечки до справжнього дива мистецтва — вишитих ликів святих, Божої Матері, Іісуса Христа. Першою іконою, яку вишила Наталія був Георгій Побідоносець.
Це стало початком духовної пере¬моги дівчини над тяжкого недугою.
Безперечно, навчитись вишивати може кожен. Та не кожен може примусити “жити” свою картину, зробити її справжнім витвором мистецтва — для цього потрібен талант. Цей талант треба розвивати і спрямовувати.
Вишивання повністю поглинуло дівчину. Недаремно кажуть, що справжній витвір мистецтва, це талант від Бога. Саме таким талантом і володіє молода майстриня, даруючи людям радість від своїх робіт – вишитих ікон, рушників, серветок.
Вона створила більше 100 робіт. Брала участь у багатьох виставках, таких, зокрема, як у Городнянському районному будинку культури, виставковій залі художньої і прикладної творчості в Палаці мистецтв “Український дім” м. Києва, у м. Львові, у “Молодіжному вернісажі” м. Чернігова, у Городнянському районному центрі соціальних служб для молоді, у VІІ Міжнародному фестивалі “Золота осінь Славутича”, на Чернігівському обласному фестивалі творчості дітей та молоді з особливими потребами “Через терни до зірок” та багатьох інших культурно-мистецьких заходах, присвячених Дню незалежності України, Дню молоді, Дню інвалідів, 7 з них були представлені на Всеукраїнській виставці в Києві, 10 робіт з'їздили аж до Німеччини у м. Константу на виставку дітей-інвалідів.
У вересні 2001 року в м. Чернігів приїздив отець-доктор митро Блажейовський, який дав високу оцінку вишитим іконам Наталії Калюжної
Звертаючись у молитвах до Бога, вона черпає сили і можливості у цілющій криниці натхнення, яка дарує їй чарівний світ вишивки.
—Я живу своєю творчістю, — каже Наталка.
Багато радості і естетичної насолоди приносять людям чудові роботи талановитої вишивальниці. Адже народна вишивка – це справді мистецтво високої естетичної наснаги, це мелодія кольорів, призначена не лише для очей, але й для роздумів та високих почуттів. І, незважаючи на важку недугу Наталя повністю віддається нелегкому мистецтву вишивання, даруючи усім людям велику радість від зустрічі з прекрасним.
За творчу майстерність, високу духовність та талановите втілення і збереження національних традицій художньої вишивки Наталя Калюжна нагороджена багатьма дипломами і відзнаками.
Гортаючи сторінки Книги відгуків багатьох виставок Наталі Петрівни, читаємо численні записи зроблені в ній:
“Щиро бажаю якнайкращих успіхів у корисній праці для розбудови і поширення нашої культури” - о. Дмитро Блажейовський.
“Господнє благословення завжди в Твоєму в житті, в Твоїй творчості, нехай перебуває на Тобі і дає наснагу працювати, творити і жити на землі” – Протоієрей о. Миколай Гончаренко.
“Ми заносимо Вас до списку талановитих людей Городнянщини. Захоплюємося Вами і Вашим талантом. Щастя Вам і творчого натхнення” – о. Мирон та кореспонденти газети “Новини Городнянщини”.
“Нехай Господь допомагає таким людям, защедрить своєю ласкою і теплом. Надії і віри Вам, усього найкращого” – Президент Міжнародного благодійного Фонду Святої Марії Г.В. Матінко-Бубнова.
І таких щирих теплих записів та схвальних відгуків зібралося чимало – аж кілька альбомів.
Назад |