Анонси   

   

  Новини

  Назад

  <<<12 - 22 з 87>>> Архів
  14 Серпня 2020 12:43

  До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватись

   

   Час від часу на просторах Інтернету з'являються «лякалки» про обмеження прав пенсіонерів, які працюють.

  То що ж треба знати тим, хто у період отримання пенсії готовий вийти на роботу?

  З цим запитанням ми звернулися до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрія Юрченка.

           - Згідно законодавства, працюючим пенсіонерам для збереження виплат немає потреби обирати між пенсією та зарплатою. Пенсіонер після призначення пенсії має право отримувати її та продовжувати працювати, навіть на тій же посаді (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років). Пенсії виплачуються без врахування одержуваної заробітної плати, крім випадків, передбачених законом.

   

  - Чи проводяться перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам?

  - Кожні 2 роки пенсіонерам, які працювали після призначення пенсій, проводяться перерахунки з урахуванням набутого після призначення пенсії страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати (обирається найвигідніший варіант перерахунку). Крім того, такі пенсії індексуються за загальновизначеними правилами.

  Розмір призначеної пенсії переглядається (перераховується) за правилами, визначеними законодавством. Однією з підстав для перерахунку пенсій є зміна прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як правило, така зміна передбачена двічі на рік – з липня та грудня.

  Надбавки, доплати, підвищення, інші виплати, встановлені законодавством, переглядаються (збільшуються) при зміні прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи пенсіонера. А ось доплата за понаднормовий стаж, яка також може залежати від прожиткового мінімуму, перераховується лише непрацюючим пенсіонерам.

  Крім того, лише непрацюючим пенсіонерам встановлюється надбавка на непрацездатних членів сім’ї. Тому для визначення належного розміру пенсії і має значення повідомлення про факт працевлаштування. Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зобов’язує кожну застраховану особу повідомляти про зміни, зокрема, щодо свого працевлаштування. Про такий обов’язок органи Пенсійного фонду повідомляють кожного пенсіонера у заяві, пам’ятці, які він підписує.

  - Чи передбачаються законодавством штрафи працюючим пенсіонерам, якщо вони не повідомлять органи ПФУ про своє працевлаштування?  

           -Ніяких штрафів не передбачено. Навпаки, після встановлення факту роботи, про який пенсіонер не повідомив своєчасно, його розмір пенсії визначається з урахуванням нових даних. Щодо повернення надміру виплачених сум, то тут закон передбачає можливість повернути неналежні пенсіонеру суми добровільно. Якщо ж ні, то утримується переплата з пенсії в розмірі не більше 20 % місячної пенсії. Тому, шоб уникнути непорозумінь рекомендуємо тим, хто має намір у період отримання пенсії вийти на роботу, невідкладно інформувати органи Пенсійного фонду про такий факт будь-яким зручним способом.

   

  ДОВІДКА

  Станом на 01.08.2020 загальна кількість пенсіонерів (цивільних та військових) в Чернігівській області складає 324,8 тис осіб. В тому числі 64,5 тис працюючих пенсіонерів.

  Підготував Ігор СТУЖУК

   

   

  07 Серпня 2020 10:23

  Шановні працівники ветеринарної медицини!

  Щиро вітаємо вас із професійним святом!

  Висловлюємо вдячність вам за сумлінне виконання професійних обов'язків, забезпечення епізоотичного благополуччя, продовольчої безпеки та охорони довкілля.

  Зичимо вам родинного затишку, здоров'я, любові та радості, прихильності долі, процвітання, успіхів у здійсненні мрій та задумів!

   

  З повагою,

  Денис Камко,                                   Олександр Левченко,

  голова райдержадміністрації,         голова районної ради.

  07 Серпня 2020 10:23

  Шановні працівники будівельної галузі! 

  Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята!

  З розвитком нових технологій робота будівельника стає все більш ефективною. Високий професіоналізм представників будівельної справи є запорукою і гарантією високої якості виконаних робіт.

  Бажаємо вам натхнення у щоденній праці, креативних рішень, інноваційних проєктів, відмінного самопочуття та усіляких гараздів.

   

  З повагою, 

  Денис Камко,                                            Олександр Левченко,

  голова райдержадмінстрації.                   голова районної ради.

  04 Серпня 2020 14:53

  Родини загиблих військовослужбовців отримaють матеріальну допомогу

   

  З 1 серпня 2020 року члени родин загиблих військовослужбовців будуть отримувати державну адресну допомогу до пенсійної виплати.

  Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

  Таке рішення було прийняте на засіданні Уряду, за ініціативи Президента України.

  Постановою передбачається призначити доплату членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС.

  Допомога виплачуватиметься тим членам родини, які втратили годувальника і розмір пенсії яких не досягає 7800 гривень. В разі, якщо пенсія призначається на двох і більше членів сім'ї, адресна допомога до пенсії встановлюється у сумі, що не досягає до 6100  гривень на кожного із зазначених членів сім’ї.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, Пенсійний Фонд України вже з 1 серпня 2020 року має забезпечити перерахунок пенсії, за матеріалами пенсійних справ.

   

   

  24 Липня 2020 11:12

  Шановні працівники торгівлі !

  Щиро вітаємо вас із професійним святом !

  Від ефективної організації роботи закладів торгівельної сфери залежить формування сучасної інфраструктури, рівень обслуговування населення та забезпеченість споживчого ринку високоякісними товарами.

  Бажаємо всім працівникам торгівлі міцного здоров'я і довголіття, бадьорості духу та оптимізму.

  Нехай успіх та щастя завжди будуть вашими супутниками.

  З повагою, 

  Денис Камко,                                       Олександр Левченко,

  голова райдержадміністрації.             голова районної ради.

  23 Липня 2020 09:00

  Пенсії на карантині

   Уряд постановою від 17.06.2020 № 500 продовжив дію карантину до 31 липня. А це означає, що фізичний доступ українців до отримання певних адмінпослуг досі обмежено.

  А що з пенсіями в цей період? Чи призначають їх? І з якого часу, якщо людина звернулася пізніше через неможливість доїхати до Пенсійного фонду, щоб подати заяву? Чи виплачують пенсію, якщо закінчилась інвалідність?

  Ось що потрібно знати пенсіонерам

  Як відомо, 17 березня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобіганні виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі закон 530), яким передбачено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг і строків надання цих послуг, визначених законом. Із дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Згідно з урядовими рішеннями карантин в Україні встановлено в період із 12 березня до 31 липня 2020 року.

  З урахуванням положень Закону 530 зупиняється, зокрема, перебіг строків, визначених для звернення за призначенням пенсій за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі закон – Закон 1058); за призначенням пенсій по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; за продовженням виплати пенсії за довіреністю; за виплатою недоотриманої пенсії.

   

  Як обчислюють строки

  * Якщо перебіг строку почався до 12.03.2020, то його тривалість дорівнюватиме: кількість днів строку, визначеного законом, що минули до 11.03.2020 включно + кількість днів строку, що залишилися після 01.08.2020 (враховуючи кінцеву дату карантину 31.07.2020).

  Приклад 1

  Особа звертається за призначенням пенсії за віком. До початку карантину минуло 1 міс. 15 днів із визначеного законом тримісячного строку. Отже, термін звернення за призначенням пенсії з урахуванням Закону 530 буде визначено так:

  1 міс. 15 днів до карантину + період карантину + 1 міс. 15 днів після карантину.

   

  * Якщо початок перебігу строку припав на час карантину, то його тривалість становитиме:

  кількість днів до закінчення карантину + визначений законом строк звернення (3 місяці).

  Приклад 2

  Перебіг строку звернення за призначенням пенсії почався 25.06.2020.

  З урахуванням норм Закону 530 тримісячний строк для відповідного звернення буде обчислено з наступного дня після закінчення карантину, тобто з 01.08.2020.

   

  Довідка

  Відповідно до статті 45 Закону 1058 «пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше як через три місяці з дня досягнення особою пенсійного віку».

  Отже, особам гарантовано можливість одержати пенсію, наприклад, за віком із дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, якщо заяву було подано пізніше, але дотримано строки звернення з урахуванням періоду карантину.

   

  про виплату пенсій особам з інвалідністю

  На період здійснення заходів щодо запобігання виникнення та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином, врегульовано питання продовження строку виплати пенсії особам з інвалідністю у разі якщо інвалідність їм було встановлено на певний термін, а дату перегляду МСЕК встановлено в період дії карантину.

  Тобто особам з інвалідністю,у яких строк чергового переогляду було встановлено в період із 12 березня по 31 липня, виплата пенсії здійснюється у квітні-липні 2020 року з урахуванням встановленої групи інвалідності. Після повторного проходження огляду розмір пенсії буде переглянуто.

  Довідка

  Відповідно до статті 34 закону 1058 пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку,встановленого статтею 26 цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно.

  06 Липня 2020 12:58

  Щиро вітаємо районну спілку споживчих товариств з Міжнародним днем кооперації!

  У нових ринкових умовах споживча кооперація намагається сповна виконувати своє головне завдання та історично притаманну їй соціальну місію - розвиток підприємницької ініціативи.

  Маємо надію, що професійний колектив кооператорів Городнянщини і надалі так же кваліфіковано задовольнятиме потреби людей у якісних товарах і послугах та створюватиме умови для підвищення добробуту населення.

  Щиро бажаємо вам, вашим родинам міцного здоров'я, щастя, миру, добробуту і сонячних днів, успіхів у праці.

  З повагою,

  Денис Камко,                                                      Олександр Левченко,

  голова райдержадміністрації                             голова районної ради

   

  03 Липня 2020 12:35

  З 1 липня пенсія в Україні призначається автоматично

  Але кожен громадянин має право прийти особисто до будь якого сервісного центру Фонду для подання заяви на призначення пенсії за віком чи оформити ії автоматично через вебпортал.

  З 1 липня ц.р. Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.

  Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду. Cервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно  та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

  Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

  Користувач, який не є пенсіонером та який авторизувався на вебпорталі Фонду за допомогою КЕП:

  - заповнює атрибути анкети (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

           - додає скановані копії документів (обов’язкові та ті, які  вважає за необхідне надати) для підтвердження його права на певні доплати та пільги);

  – підписує анкету-заяву КЕП та надсилає її до органу Фонду.

  За результатами опрацювання анкети – заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  03 Липня 2020 10:13

  Шановні співробітники Національної поліції  України!

  Щиро вітаємо вас із професійним святом!

  Служити суспільству, забезпечувати охорону прав і свобод людини, протидіяти злочинності, охороняти публічну безпеку та правопорядок - почесний і відповідальний обов'язок Національної поліції України.

  Сердечно бажаємо вам успіхів у професійній діяльності, стабільності, досягнень і звершень в ім'я миру і процвітання нашої держави.

  Щиро зичимо міцного здоров'я, щастя, невичерпної енергії, благополуччя та злагоди.

  З повагою,

  Денис Камко,                                                    Олександр Левченко,

  голова райдержадміністрації                       голова районної ради

  26 Червня 2020 09:41

  Шановні жителі Городнянщини !

  Щиро вітаємо із 24-ю річницею ухвали Конституції України!

  Історія українського конституціоналізму має глибоке історичне коріння. Основний закон становить ядро національної правової системи і має високу соціальну цінність, оскільки фіксує головні юридичні та політичні аспекти відносин між державою та суспільством.

  Зичимо всім жителям міцного здоров'я, успіхів і плідної праці на благо українського народу. Хай мир і злагода сприяють подальшій розбудові правової держави.

   

  З повагою,

  Денис Камко,                                                            Олександр Левченко,

  голова райдержадміністрації                                    голова районної ради

  24 Червня 2020 09:26

  УВАГА! Режим роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області ЗМІНЮЄТЬСЯ!

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, режим роботи структурних підрозділів  Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області ЗМІНЮЄТЬСЯ:

  початок робочого часу – о 10 годині 00 хвилин;

  кінець робочого часу у понеділок, вівторок, середу, четвер – о 19 годині 15 хвилин, п’ятницю – о 18 годині 00 хвилин;

  перерва – з 14 години 00 хвилин до 15 годин 00 хвилин.

  <<<12 - 22 з 87>>> Архів

  Назад

  14 Вересня 2020 11:14
  28 Серпня 2020 11:17
  10 Червня 2020 16:11
  08 Травня 2020 11:49
  23 Квітня 2020 10:06
  13 Квітня 2020 09:42
  02 Квітня 2020 16:12
  27 Березня 2020 12:07
  До відома депутатів Городнянської районної ради! Через епідемію коронавірусу строки подання електронних декларацій за 2019 рік продовжено до 01 червня 2020 року.

  18 Березня 2020 12:03
  10 Березня 2020 15:42
  06 Березня 2020 08:58
  19 Лютого 2020 15:58