Городнянська районна рада
Анонси
Назад

Про внесення змін до структури Городнянської центральної районної лікарні

Проект


__________ 2017 року
м.Городня

Про внесення змін до структури
Городнянської центральної районної
лікарні

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» від 25 листопада 2015 року №1024 та з метою оптимізації використання ресурсів, для проведення модернізації використання ліжкового фонду Городнянської ЦРЛ, у зв’язку з переведенням стаціонарного лікувального корпусу, що знаходиться за адресою: м. Городня, вул. Лісова, 2б в будівлю за адресою: м. Городня, вул. Чернігівська, 26, керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:1.Погодити реорганізацію акушерсько-гінекологічного та хірургічно-травматологічного відділень Городнянської ЦРЛ в хірургічне відділення.

2.Вивести зі структури Городнянської ЦРЛ паліативне відділення.

3. Внести зміни до розділу IV Статуту Городнянської центральної районної лікарні та викласти пункт 4.1.5. в наступній редакції:

«4.1.5. Відділення:

- поліклінічне;

- стоматологічне;

- хірургічне;

- педіатричне;

- неврологічне;

- терапевтичне;

- відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками;

- приймальне;

- інфекційне;

Допоміжні лікувально-діагностичні відділення:

- клініко-діагностична лабораторія;

- бактеріологічний відділ клініко-діагностичної лабораторії;

- зубопротезний кабінет стоматологічного відділення;

- кабінет фізіотерапевтичних процедур;

- рентгенкабінет;

- відділення трансфузіології.»

4.Відповідно прийнятих змін затвердити Статут Городнянської центральної районної лікарні у новій редакції (додається).

5.Городнянській центральній районній лікарні вивести зі штатного розпису посади пов’язані з наданням допомоги при пологах.

6.Перевести посади пов’язані з гінекологією та травматологією до хірургічного відділення.

7.Провести оптимізацію ліжкового фонду закладу у порядку, встановленому чинним законодавством.

8.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, гуманітарної сфери, сім’ї та молоді.

           
Голова районної ради О.М.Левченко

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА Про внесення змін до структури Городнянської центральної районної лікарні

.

Вимоги Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров`я України, Управління охорони здоров`я Чернігівської облдержадміністрації ставлять нас перед фактом необхідності скорочення ліжкового фонду. За розрахунками ОЦІАТ, включаючи ліжка обласних медзакладів, у нас повинно залишитись 115 ліжок ( забезпеченість 40.2 на 10 тис. населення), на даний час в ЦРЛ 185 ліжок ( забезпеченість 64.8 на 10 тис. населення). Для вирівнювання ситуації в ЦРЛ необхідно скоротити 70 ліжок.

Відповідно до концепції подальшого розвитку перинатальної допомоги запропонованої МОЗ України в 2011 році реформа акушерської служби передбачає закриття малопотужних пологових відділень, у яких приймають менше 400 пологів на рік.

В акушерсько-гінекологічному відділенні Городнянської ЦРЛ починаючи з 2006 року кількість пологів зменшується з року в рік зі 158 в 2010 році до 100 в 2015 році. При малій кількості пологів не може забезпечуватись постійна підтримка кваліфікаційного рівня лікарів, оскільки при малій кількості пологів зменшується показник оперативної активності, втрачається практика надання акушерської допомоги. Крім того, відділення недостатньо оснащене сучасною апаратурою, у ньому відсутнє цілодобове чергування фахівців. Це зумовлює високу частоту ускладнень під час пологів, зростає ризик материнських і перинатальних втрат.

Зважаючи на низький рівень народжуваності в нашому медзакладі, утримувати великий штат працівників недоцільно, так як кошторисних призначень на заробітну плату вистачає лише на дев`ять місяців. Тому найбільш виваженим рішенням є реорганізація акушерсько-гінекологічного відділення, в якому не надаватиметься допомога при пологах жінкам, та дасть змогу вивести зі штатного розпису посади медпрацівників які здійснювали діяльність пов’язану з акушерською допомогою. Участь у працевлаштуванні скорочених працівників крім ЦРЛ має взяти Центр ПМСД в якому достатньо неукомплектованих посад на ФАПах.

Після реорганізації, доставку вагітних на пологи у ЧМПБ здійснюватиме Городнянське відділення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Спостереження за вагітними залишиться за ЦРЛ. У разі виникнення термінових пологів, пацієнтам надаватиметься допомога в хірургічному відділенні Городнянської ЦРЛ.

Оскільки в хірургічно-травматологічному відділенні лише одне травматологічне ліжко, а в акушерсько-гінекологічному відділенні залишиться лише 5 гінекологічних ліжок та 5 ліжок патології вагітності, залишати їх як окремі відділення є недоцільно. Тому виникає необхідність у тому, щоб реорганізувати хірургічно-травмотологічне та акушерсько- гінекологічне відділення в хірургічне, до якого увійдуть посади пов’язані з гінекологією та травматологією.

Для приведення структури лікарні в дійсність необхідно також вивести зі складу структури Городнянської ЦРЛ паліативне відділення, яке з 2016 року не функціонує.

Головний лікар Ігнатенко О.В.

Назад

12 Листопада 2018 09:06
17 Вересня 2018 09:09
09 Серпня 2018 11:15
05 Липня 2018 14:37
26 Червня 2018 15:06
18 Червня 2018 15:41
12 Червня 2018 15:47
06 Червня 2018 15:41
04 Червня 2018 16:07
16 Травня 2018 12:43
11 Травня 2018 15:34
25 Квітня 2018 14:20